Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Sierpc dnia 10.08.2011r.

 

Sierpeckie Stowarzyszenie Wędkarzy „KARP” zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej prowadzonej przez Starostę Sierpeckiego pod numerem ORS.5050-109/2010 dnia 07. grudnia 2010r. z siedzibą w Sierpcu przy ul. Kasztelańskiej 13.

Stowarzyszenie dzierżawi od Miasta Sierpca grunty i wody tzw.” Glinki” o łącznej pow. 8,2269 ha na okres dziesięciu lat oraz od Starostwa Sierpeckiego grunty wody o łącznej pow. 1,6446 ha.

Pomysł zrodził się dużo wcześniej i to za sprawą głównie Sekretarza SSW „KARP” Waldka Kamińskiego (obecnego Prezesa) , który to wielokrotnie wspominał o „Glinkach” jako wspaniałym miejscu na łowisko.

Stworzyliśmy grupę ludzi która to zaczęła działać w kierunku wydzierżawienia od władz Miasta w/w wód i gruntów.

Dużą pomocą było zainteresowanie i działania obecnie Radnego Miasta Pana Jurka Stachurskiego oraz Radnego Powiatu Pana Adama Lipińskiego.

Władze Miasta Sierpc również zauważyły że Stowarzyszenie Wędkarzy w Sierpcu i wydzierżawienie „GLINEK” przyniesie zakładany cel - czyli „GLINKI” będą miały właściwego gospodarza i staną się jak ktoś ładnie napisał „ ostoją ciszy i spokoju” dla wędkarzy jak i mieszkańców Powiatu Sierpeckiego.

I tu mocne podziękowania dla Pana Burmistrza Miasta Sierpca Marka Kośmidera i Radnych Miasta oraz Starosty Powiatu Sierpc Pana Jana Laskowskiego i Radnych Powiatu Sierpc.

Na obecną chwilę Stowarzyszenie liczy 86 członków i dalej się rozwija . Na rok 2012 planowana liczba członków ma wynosić 120 osób.

Wody zostały zarybione zimą karpiem w ilości 150 kg , wiosną karpiem , amurem i szczupakiem w ilości 1000kg , jesienią zarybimy karpiem i karasiem w ilości około 500kg.

Zarybienie finansujemy ze składek członkowskich natomiast wszelkie prace wykonujemy społecznie.

Początek mamy dobry a będzie jeszcze lepiej.

Połamania kija życzy

ZARZĄD SSW „KARP”